In Memory

Display:
By Year Deceased Alphabetically


 
UNIT MEMBERS

2017
Udell Paul Koblitz  
Ruth Wilhelmina Ribbe (Hanson)  

2016
Raymond H Blauvelt  
Eleanor Cecelia Rogers (Klein)  

2015
Andrew J Christel  
Bertha Catherine Hine  
Frank Edward Jackson  

2014
Kathleen Emma Benner (Lockwood)  
Helen Shirley Coffey (Robinson)  
Mary J Dagilus (Constantine)  
Joseph D Pallotta  
Norman Robert Pastor  

2013
Ernest Julius Mangarelli  

2012
Anita Beryl Cake (Diamond)  
Joseph L Castrianni  
Carl Henry Irshay  
Kenneth Francis Miller  
Pauline Kennedy Shepherd (Craver)  
Truman Wade Vause  

2011
Therese Ann Beaudin (Gross)  
William V Ciniero  
Samuel Glazer  
Jacqueline Alma Larivee (Chumbley)  
Marion Alice Morrill (Gagnon)  
Albert Clair Switzer  
John Everett Ussery  

2010
Helen Anne Cichonowicz (Doleva)  
John Anthony Gattozzi  
Paul John Kluchnick  
Daniel Winslow Macomber  
Elvie Kenneth 'Jack' Ogle  
Francis B Vande Loo  

2009
Maxwell M Bielawski  
Arthur Harry Buchman  
Evelyn Louise Hicks (Garrett)  
Robert Mason Hutchisson  
John Andrew Kasey  
Raymond J Stupica  
William Henry Windley  

2008
Jack Eli Cole  
Joseph Leon Koren  
John Leidal  
John Russell Thurrott  
William Ezra Worcester  

2007
Salvatore Samuel Apuzzo  
Marino DiBenedetto  
Janet T Gould (DeFelice)  
Rita Mary Harmon (Belanger)  
Frank Mark Hordich  
George James Seymour  
Lloyd Elmer Stout  

2006
Joseph Willie Treffle Bonneau  
Mary Alice Cahill (Norton)  
Tommaso Del Negro  
Anthony Charles Stafford Dickens  
Avery Edward Johnson  
Sally Helen Maki (Steinmetz Landry)  
John Vincent Quigley  
Joseph William Viltrakis  
George Wesley White  

2005
Margaret Helen Burke (Lea)  
Herbert Samuel Carlisle  
Edgar Samuel Cook  
Honor Gertrude Kelley (Kelley)  
Edward Joseph Morton  
Annella Rainville Rice (Harrison)  
Mary Emily Stets (Geiger)  
John Richard Toolan  
Thomas Joseph Vodopia  

2004
Milton Raymond Anderson  
Vincent Francis Canizio  
Frederick Albert Habersaat  
George Boadwee Ott  
Julia Patricia Suttile (Rose)  
Frederick Julian Wahl  
Alvin Darwin Williams  

2003
Hovey Everette Benedict  
William Lumsden Bundy  
Anthony John DiCerbo  
Margaret Mary Ford  
Anastasia Elias Gianarakos  
Ruth M Harris (Caddick)  
Matthew Bradbury Kelloway  
Cyril E Levy  
William Daniel Medeiros  
William F Sweeney  

2002
William Jay Boring  
Joseph Emma  
Frank Edward Feulner  
Walter William Kendall  
George Wal Koontz  
Carolyn Elizabeth Kuhns (Shampine)  
Frederick Bosworth Percy  

2001
Clifford Hobbs Appleton  
Wellington Sumner Cross  
Harold Epstein  
James Metz Geiger  
Eugene Geimer  
Giuseppe Joseph Ralph Golisano  
Marie Cecelia Hawk (Miller)  
David Harold Henion  
Jeanne Marie Kennedy  
Herbert James McCorry  
Eleonor Morris  
Abraham J Poolner  
George Emanuel Shonty  
Joseph Valentine Siemienkowicz  
Joseph Harold Strawley  
Joseph Edward Tyer  
Joseph Charles Vitale  

2000
August Salvatore Cavaliere  
Charles Collins  
Kathryn Teresa Gibbons (Thrasher)  
John Paul Goff  
Chester Stanley Jeziorski  
Merle Klavonski  
Rose Marie MacKellar  
Wenzel Orman Stygles  
Sharrai Gayle Wilson  

1999
Magdalene Bertha Baguskas (Dougherty)  
Frank F Carollo  
Janet Eileen Clark (Crawford)  
Anelia Valerie Grigas (Melcher)  
George Joseph Hale  
Nola Emily Harrington (Furman)  
John Clarence Kovaschetz  
Angelo Lamirata  
Winifred Patricia McDermott (Higgins)  
Eunice Hodges Smith (McNeil)  
Glenn Louis Wittmer  

1998
Harry Kiessling Bailey  
Francis Blood Clark  
Dorsey Vernon Dubbs  
John Edward Dzialo  
Emilio Antonio Fillippo Ferrari  
Evans Louis Freedman  
Caesar 'Chester' Girone  
Stanley Edward Gurlewski  
Ruth Hazel House (Tabor)  
Dominick Joseph Lemme  
Emmie MacAuley  
John Maryan Porrey  
John Peter Sorocco  
Joseph Edward Weronski  
Abraham Alvin Wolf  

1997
Doris Marie Baldwin (Bosche)  
Audrey Genevieve Ball (Kean)  
Wade Louis Campbell  
Anthony Salvatore Ferry  
Harvey George Hodder  
Margaret Louise Hutchinson (Christian)  
George Kronawitter  
Saverio Averia Passamonte  
Wladyslaw Walter Chester Sagun  
Barnet Sheiner  
Phyllis Constance Urban  

1996
William Lester Billings  
Anthony Joseph Cammarota  
Valentine Graf Hall  
James Finley Hanna  
Harold Louis Israel  
Thomas W Keary  
Catherine Anne Klatka  
Paul Raymond LeGrand  
Joseph Norman Marieb  
Willard Harrison Mercer  
Matthew Timothy Reardon  
Mary Victoria Sawicka (Dmytryshyn)  
Joseph Stanley Tyz  
John Wnuk  

1995
Helen Catherine Conway (Chapman)  
Gasper 'Casper' W Corseri  
Patrick Michael Courtney  
Doris Harriet Deane (Sullo)  
Harry Adam Dursum  
William J Eggena  
Dominick Joseph Elmini  
Frances Evelyn Greenough  
Mitchell A Grzywoc  
Robert Clyatt Kimberly  
William Henry Lee  
George John Mesaris  
Alfred John Mikuliewicz  
Eileen Louise O'Loughlin  
Stanley Leo Oslowski  
Charles Garnett Sweet  
Salvatore Vincenzo Tarascio  
Steven Paul Volovar  
Helen Trowbridge Warner  

1994
Luigi 'Louis' DiGioia  
John Frederic Karl Lubsen  
Andrew Daniel Pifko  
Muriel Fae Reed (Lawvendowski /Law)  
Edward Lane Ringer  
Wayne Russell Robertson  
Felice Vito Scilla  
Raymond Arthur Spetz  
Henry William Thomas  

1993
Helen A Augustin  
Frances Mary Crawford (Rosenfeld)  
Joseph Anthony DeTorio  
Edward Phillip Skinner  
Eugenia Kathryn Snyder (Spencer)  
John Joseph Zaliznock  

1992
Dorothy A Calista Adams  
Robert Eben Beach  
Robert William Beebe  
Esther Louise Borden (Sanders)  
Marjorie Orme Boyd (Bernstein)  
Colus Edward Dungan  
Harry Austin Himmelman  
Gaetano Thomas Iaci  
Norman Levinson  
Neola Ann Thurneau (Spackman)  
Alfredo Vantaggi  
Arthur William Vincent  

1991
Marguerite Christine Buckley (Flynn)  
Joseph Charles Gilbert  
Jean Joan Hosie (Pouliot)  
Emma Gilberte Houle (Hardy)  
Esther Louise Kenyon  
Robert Roy Reese  
Shirley Mary Roberts (Peterson)  
Clarence E Smith  
Joseph Stopka  
Louis Teffenhart  
Henry D Ugalde  
Houston Alexander Wilkinson  
Ervin Fields Wynn  

1990
Adelard Emile Joseph Fontaine  
Michael Klemark  
George Oscar Laube  
Mildred Katherine Leonard (Luscomb Snell)  
Eleanor G McDonald (Sullivan)  
Irene Montambeault (Nelson)  
Clarence Clifford Rolland  
Robert Paul Sivard  
Lavern Thomas Whitman  

1989
Sophia V Ambot (Kramarewicz)  
Eugene Joseph Geisser  
Henry Katkus  
Heinz 'Henry' Loewenthal  
Russell Eugene Maher  
Antoinette Marie Manna (Bartels)  
Louis W Morini  
George Megakles Stoukidis  
Samuel James Trippi  
Eugene Anthony Wald  

1988
William Groh Buttorf  
Wilbur Hell  
Hilda Lee (Menning)  
Carl A Rehm  
Antonios Kaji Stelianou  

1987
Delou Perrin Hall  
Roland H Lindblad  
Louis J Montanaro  
Rocco Edward Moschetti  
Norman Edward Riel  
Richard John Turchiano  
Carl Christian Woehrle  

1986
Harold Altus  
Evan Franklin Carl  
Oliver Caya  
Jean Margaret Fenn (Loop)  
Charles Brian Flynn  
Bernard Lacey Goddard  
John L Koza  
Elbert Clifton McDaniel  
Josephine Kathleen Mohan (Lilly)  
Anthony F Terranova  

1985
Henry L Castor  
Moses Emil 'Moe' Frank  
Edward Raymond Gesky  
Joseph R Greenberg  
Joseph R Karecki  
Harry Katz  
Joseph Charles Raymond Letourneau  
Paul Vaughn Marker  
Ella Sophia Miller  
Joseph M Principe  
Elton Elwood Reed  
Lawrence M Ryan  
Albert J Stabel  
Robert Louis Stinson  
Roy Ray Tear  

1984
Robert A Bettinger  
Louis B Chiappone  
Donald Frank Hewey  
Rosswell J Jessmon  
Francis James Jocquie  
Harry B Meier  
Hale Arthur Sillick  

1983
Leonard J Barthelemy  
Paul Richard Lacher  
Adolph Herbert Lidsky  
Walter Frederick Lober  
Thomas S Majcher  
Ramah Lee Matthews  
Richard Wendell Milburn  
Carnie Franklin Nichols  
Charles Joseph Nyman  
Karl Kenneth Stotts  

1982
Ulyssess Howard Hatfield  
John Frederick Lorang  
Louis J Morad  
William H Rascoe  

1981
Harry Ernest Beavis  
Joseph S Gurria  
Robert Kempton Harvey  
Eric Axel Kihlstrom  
Delwin Bernard Prouty  
Josephine R Rak  
Fredislaw J Wisz  
Frank Zielinski  

1980
Ralph Lee Briggs  
Arthur Eustace Cassidy  
William Thomas Garrett  
Dante Joseph Janutolo  
Constantine Lazare Jeannopoulos  
Alexander P Kandanes  
Joseph Edmond Fernand Martin  
William Joseph Moreland  

1979
Alan Herbert Barnert  
Walter Thomas Gwozdek  
Alfred Joseph Lemelin  
Joseph Charles Matta  
Gabriel Joseph Paoli  

1978
Sarah M 'Sally' Beach (Combes)  
Benjamin Joseph Gorney  
Charles Albert House  
Joseph Hynek Just  
Obadiah M Kuhns  
Mary Florence MacKinnon  
Howard Gilbert Wolfarth  

1977
Norman Lawrence Angel  
Frank Francis Badeaux  
Alphonse Leo Chrzanowski  
Francis G Crosby  
Mederic Joseph Durand  

1976
Frederick E Dowe  
Arthur Harvey Joistad  
Theodore Stanley Machinski  
Frederick C Rojan  
Jose Alphonso Torrella  
Vincennes William Vitti  
Leon Henry 'Red' Voisin  

1975
John DuBose Barnwell  
Herbert J Carmello  
David Simon Chassen  
Demetrios Coulouris  
Kenneth F Cronk  
Morris Feldman  
William Richard Maussner  
Mary Elizabeth McCann (Fields)  
Howard J McKenna  
Alfred J Stefaniak  
William Streshenkoff  

1974
Elio Cerbo  
Edward Kosmowski  
Jack Tillmon Walden  

1973
Felix John Graczyk  
Wilber Kem Mylar  
Rober Lee Wranek  

1972
Charles Di Angelo James Caliendo  
Walter R Combs  
William Laurence Miscall  
Johann Edward Rosicky  
Milton Tepfer  
Clarence Henry Walsh  
George P Woolworth  

1971
Dorothy Elizabeth Gilman (Mohler)  
Stanton Bates Hoag  
Joseph Alfred Leo Mailhot  
John Robert Mintzer  

1970
Meyer Weinger Litman  
Carl Opsahl  

1969
Joseph Rene Armand Jolin  
Henry Bingham Kirkland  
Peter Kneuer  
Alfred M Lodge  
Erwin Meisenbacher  
Catherine M Shine (O'Connell)  

1968
George C Delaney  
Joseph Benoni Henri 'Henry' Gauvin  
Richard R Williams  

1967
James Erwin Drohan  

1966
Leland J Crist  
Bert A Lemley  
Paul Lusty Warner  
Joseph Wolfe  

1965
Maurice Adolph Holte  

1964
Harold Jessie Cubberly  

1963
Peter Salvatore Barone  
Emmerich Schulte  
Chester Delmar Swarts  
Robert Dean Walker  

1962
Benjamin Samuel Sharp  

1961
Anthony John Giometti  
John Hull  
Harry S Joyce  

1960
James Henderson Cherry  
Howard Vincent Webster  

1959
John J Barkiewicz  
Lavern Charles Strohm  

1958
Harriet E Barth (Hubert)  
Martha Josephine Ouellette (McFarland)  

1957
Victor Karl Usener  

1956
Francis Joseph Coll  
Gordon O'Neal Gowers  

1954
Horace Tyner Doust  
Frank J Sekel  

1953
William Benson McCutcheon  

1949
Mario Joseph Cuen  

1948
Vincent Michael Coyle  

1946
Richard Howard Kent  
Richard George Whelan  
 
GUESTS

2010
Walter Edward Kunze  

2008
Robert Winton Learn  

If you are aware of an Unit Member who should be added to this page please let us know.